Frezarka CNC – jaka będzie najlepsza dla Ciebie?

Data dodania: 19.12.2018


Jeżeli przed Tobą stoi wybór obrabiarki do drewna i oczekujesz, że będzie ona spełniała twoje oczekiwania – warto jest określić jej przeznaczenie. Będziesz korzystał z niej przy okazji sporadycznych prac hobbystycznych? A może prowadzisz profesjonalny warsztat i potrzebujesz urządzenia przemysłowego, które przyczyni się do zysków twojej firmy? Jeżeli wybierasz tę drugą opcję, istotnymi parametrami będą sztywność ramy oraz precyzja jej wykonania. Ważny jest również obszar pola roboczego, jakość podzespołów oraz dostępność serwisu producenta. Dzięki temu będziesz miał zapewnioną wygodną pracę i użytkowania bez problemów.

Frezarka CNC – jaka będzie najlepsza dla Ciebie?

Frezarka CNC – jaka będzie najlepsza dla Ciebie?

Zastanawiasz się jaki typ konstrukcji urządzenia jest najlepszy do przemysłowych CNC? Wybór nie jest łatwy, ale warto pamiętać, że najlepsze ramy są wykonane z grafitu lub elementów stalowych. Właśnie te materiały bardzo dobrze potrafią absorbować drgania i nie ulegają odkształceniom w trakcie długotrwałych obciążeń. Jeżeli zależy ci na największej precyzji pracy z maszyną, wybierz monolityczną konstrukcję urządzenia – dzięki temu dokładność wytwarzanych przez nią produktów będzie zaskakująco duża – bez widocznych śladów przesuwania.
Czy wiesz o tym, że podzespoły są sercem urządzenia? To bardzo istotne elementy maszyny, które podobnie jak jej korpus mają niebanalny wpływ na wydajność pracy, dokładność oraz produktywność użytkowania obrabiarki. Dzięki doborowi dobrej jakości komponentów, możesz liczyć na większe bezpieczeństwo pracy oraz brak awarii. To nie koniec – jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie urządzenia renomowanej firmy – możesz liczyć na łatwo dostępne części w przypadku ewentualnych usterek. Pamiętaj również, że istotne jest wrzeciono, które powinno zostać dobrane do rodzaju pracy i naszych potrzeb.

Maszyny stolarskie

Czas porozmawiać o akcesoriach, dzięki którym będzie ci się pracowało dużo wygodniej! Warto zainwestować w czujnik pomiaru wysokości urządzenia, a także system chłodniczy oraz system odpylający. Pamiętajmy o tym, że jeżeli nie jesteśmy jeszcze ekspertami w technologii CNC i nie mamy pewności co do tego, jakie parametry będą odpowiednie dla naszego zapotrzebowania – zawsze możemy udać się do takiej osoby, jak doświadczony producent maszyn do obróbki drewna. Taka osoba bez problemu dobierze nam odpowiednie narzędzia, a dodatkowo będzie służyła pomocą i wsparciem w użytkowaniu zakupionej maszyny. Wybór odpowiednich urządzeń do obróbki drewna dla osoby bez doświadczenia może być bardzo trudny – warto jednak skorzystać z opieki producenta, ponieważ chętnie dzieli się on zdobytą wiedzą. Dobierz odpowiednie narzędzia i ciesz się z nowego hobby lub nowego biznesu stolarskiego!

Maszyny CNC