Poznaj wszystkie zalety maszyny CNC!

Data dodania: 26.02.2018


Jeżeli myślisz, że maszyny CNC wciąż są nowinkami technicznymi – jesteś w dużym błędzie. Obecnie stały się one jednym z niezbędnych elementów funkcjonowania wielu przedsiębiorstw z branży stolarskiej. Firmy, które chcą utrzymać się na rynku nie mają innego wyboru, poza wdrażaniem co raz to nowszych rozwiązań. Jeżeli tego nie zrobią, powoli będą stawać się przestarzałe i co za tym idzie – nieefektywne. Taka sytuacja to prosta droga do upadku firmy, a tego nie chcemy. Maszyny CNC są obecnie coraz popularniejsze, dlatego warto jest dokładnie zaobserwować ich zalety, których jest całe mnóstwo. Przede wszystkim należy wymienić tu bardzo dużą szybkość pracy oraz precyzję wytwarzania materiałów. Nie jest to bez znaczenia na przykład wśród branży motoryzacyjnej, gdzie maszyna CNC może nawet trzykrotnie przyspieszyć prowadzone prace. Dodatkowo, maszyny CNC są na tyle uniwersalne, że można wykorzystywać je do produkcji różnych detali.

Poznaj wszystkie zalety maszyny CNC!
Producent maszyn do obróbki drewna podkreśla, że jeden dzień pracy na dobrej maszynie może przynieść takie efekty, jak całotygodniowa praca na maszynie konwencjonalnej. Dokładność pracy wpływa na coś jeszcze oprócz przyspieszenia czasu pracy – to również ograniczenie strat materiału roboczego. To nie wszystko – mniejsze zużycie materiałów to tylko pierwsza istotna zaleta urządzenia – drugą jest ograniczenie kosztów osobowych. Do wyprodukowania tej samej ilości materiału możesz potrzebować o połowę mniej pracowników – widzisz już swoje zaoszczędzone pieniądze? To wcale nie jest związane z pozbawieniem ich pracy, ponieważ mogą oni obsługiwać inne stanowiska. To dobra inwestycja, której efekty będziesz obserwował przez lata.

Zanim kupisz niezbędną maszynę CNC do obróbki, z pewnością zadasz sobie ważne pytanie: inwestować w nowe urządzenie, czy postawić na używane? Czy istnieją inne różnice, niż mniejsza cena? Zły wybór w przypadku tego zakupu może odbić się na naszej firmie, dlatego jest to kwestia do pilnego przemyślenia. Cena sprzętów używanych jest ich dużą zaletą, ponieważ używana maszyna CNC będzie sporo tańsza od nowego urządzenia. Taki wybór niesie za sobą duże ryzyko – decydując się na zakup używanego sprzętu, nie mamy pewności co do tego, jak długo ktoś użytkował maszynę przed nami. Możliwe, że ma ona jakieś zatajone wady lub usterki, o których dowiemy się po czasie. Nowa maszyna to gwarancja dobrej pracy przez lata – dodatkowo będzie obejmowała nas gwarancja producenta. Dzięki niej w przypadku ewentualnych usterek, zostaną one naprawione bezpłatnie – jeżeli kupimy urządzenie używane, taka możliwość nie będzie dla nas dostępna, a naprawy mogą być naprawdę kosztowne.

Winter Holztechnik