Czy Twój warsztat potrzebuje tokarki do drewna?

Data dodania: 30.07.2018


Dzisiejszy artykuł pomoże ci zrozumieć specyfikę działania takiego urządzenia, jak tokarka do drewna. Warto rozpocząć od tego, że tego typu narzędzie bardzo często jest wykorzystywane przez profesjonalistów w takiej dziedzinie, jak obróbka drewna. Jeżeli jesteś osobą, która dopiero rozpoczyna przygodę z obróbką, na pewno pomyślisz teraz, że nie jest to odpowiedni sprzęt dla ciebie. Nic bardziej mylnego – tokarka do drewna coraz częściej jest wykorzystywana także przez amatorów obróbki drewnianej. Producent maszyn do obróbki drewna podkreśla, że tokarka jest narzędziem niezwykle wszechstronnym i można ją wykorzystywać na wiele różnych sposobów w niemalże każdym warsztacie stolarskim. Warto także zainwestować przy okazji w dodatkowe wyposażenie tego narzędzie, dzięki czemu nasza praca będzie jeszcze bardziej przyjemna. Czym różnią się od siebie poszczególne modele? Zdecydowanie będzie to sama konstrukcja urządzenia – nawet niewielka modyfikacja producenta ma w tym przypadku znaczenie. Uniwersalna tokarka do drewna będzie najbardziej wszechstronna, ale tego typu sprzęty często mają ograniczoną moc silnika, co uniemożliwia wykorzystywanie jej do twardych materiałów.

Tokarka

Innym rodzajem takiego urządzenia, jak tokarka, jest model rewolwerowy, który jest wyposażony w dodatkowe narzędzia robocze. Tokarka uniwersalna nie będzie posiadała specjalnego pojemnika na narzędzia, który znajdziemy w tokarce rewolwerowej. Kiedy twoja praca polega na zastosowaniu po sobie wielu rodzajów narzędzi, to rozwiązanie będzie dla ciebie bardzo wygodne. Kolejny rodzaj maszyny do obróbki drewna to tokarka stołowa – wbrew swojej nazwie nie jest ona bardzo dużym urządzeniem, wręcz przeciwnie, wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i służy do obróbki mniejszych przedmiotów. Stołowa tokarka do drewna jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, dlatego świetnie nada się do przydomowego warsztatu. Amatorskie użycie nie wymaga profesjonalnego sprzętu, kiedy jednak masz zamiar zająć się obróbką na serio – postaw raczej na tokarkę wolnostojącą.

Czy warto zakupić piłę tarczową?

WINTER tokarka kopiująca KD 1270 PRO

Na rynku istnieje wiele, różnych rodzajów tokarek i jeśli ktoś wybiera ją po raz pierwszy, powinien zasięgnąć rady specjalisty. Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland zaleca także dokładne porównanie różnego rodzaju ofert. Na tej podstawie możesz łatwo zdecydować, jakie narzędzie będzie idealne dla twojego warsztatu, a które może okazać się zbyt skomplikowane, a przez to nieprzydatne. Jedno jest pewne – decyzja musi być przemyślana, ponieważ tokarka do drewna nie jest małym wydatkiem i lepiej, abyś wykorzystał ją wiele razy, niż odstawił w kąt. Wybierając renomowane urządzenie możesz liczyć na sprawny serwis producenta w przypadku każdego uszkodzenia maszyny lub awarii.

Tokarki CNC

Audi RS7 bodykit