Jak ubezpieczyć osprzęt CNC

Data dodania: 04.02.2019


Ubezpieczenie urządzeń i maszyn wchodzących w skład infrastruktury przedsiębiorstwa, a tym samym będących majątkiem firmy – to jedno z ważniejszych zadań, o jakich pamiętać musi każdy prowadzący działalność gospodarczą. Im droższe maszyny znajdują się w parku maszyn danego zakładu produkcyjnego – tym większa jego wartość w bardzo wymiernych liczbach. Niewątpliwie więc ubezpieczenie tego majątku jest bardzo istotne, choć może być proporcjonalnie wysokie do sumy wartości tychże urządzeń.

Ponieważ maszyny CNC Białystok bywają bardzo kosztowne, a ich wartość idzie przeważnie w setki tysięcy – natomiast niejednokrotnie w jednej firmie znaleźć można od kilku do kilkunastu takich zautomatyzowanych stanowisk, firmy posiadające ich znaczącą ilość na zapleczu powinny zdecydowanie rozważyć kwestie skorzystania z dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.

Którego ubezpieczyciela wybrać

Dla firm, które swoją codzienną produkcję i zlecenia typowo usługowe realizują z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych maszyn jak komputerowe maszyny CNC Białystok – istnieją w zasadzie trzy możliwości ubezpieczenia tej infrastruktury technicznej czy linii produkcyjnej:

  1. wykorzystanie komercyjnej lub korporacyjnej oferty ubezpieczycieli do ubezpieczenia swojego dobytku;
  2. wybranie pakietu ubezpieczeniowego oferowanego przez niektórych producentów i dostawców technologii produkcyjnych;
  3. skorzystanie z umowy wiązanej kredytu inwestycyjnego lub elastycznej linii kredytowej dla firm wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem nabytego majątku.

W każdym z powyższych trzech wariantów firma nabywająca frezarki Szczecin, tokarki czy inne urządzenia do mechanicznej obróbki surowca, zyskuje dodatkowe gwarancje i pełne wsparcie autoryzowanego serwisu producenta również w warunkach nietypowych ryzyk czy wraz z dodatkowymi klauzulami. To istotne, aby w miarę możliwości mieć dodatkowe klauzule w swoim ubezpieczeniu, także na sprzęt i infrastrukturę techniczną, uwzględniające chociażby:

  • koszty dochodzenia przyczyn i diagnozowania usterki;
  • koszty sprzętu zastępczego;
  • rekompensatę finansową za okres wykluczenia z produkcji z tytułu niesprawności maszyny;
  • koszty demontażu i ponownego montażu, transportu urządzenia;
  • prawo do zgłaszania szkody do ubezpieczyciela z opóźnieniem;
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności pracowników (od błędu ludzkiego).

Wszystkie te powyższe przypadki mogą przytrafić się w biegu funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego opierającego się o nowoczesne wielozadaniowe obrabiarki komputerowe. Wyprzedzenie tych wydarzeń poprzez odpowiednie ubezpieczenie się jest naturalnym krokiem dla tych, którzy maszyny CNC Białystok używają w swoich firmach i chcą mieć pewność, że jest to inwestycja bezpieczna i w przypadku awarii czy dłuższej bezczynności firma nie będzie narażona na utratę płynności finansowej czy wydatki ponad możliwości budżetowe.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku klientów indywidualnych, którzy zakupują mniejsze maszyny CNC przede wszystkim po to, aby wykorzystywać je w domu czy przydomowym warsztacie stolarskim. W takim wypadku ubezpieczenie urządzenia – zwłaszcza kupowanego w całości z wkładu własnego – jest rzadkością. Chyba, że ktoś ubezpieczy maszyny wraz z ubezpieczeniem całości warsztatu, choć zapewne warunki na obsługę ubezpieczeniową tak zaawansowanych maszyn może nie być nawet w połowie tak atrakcyjna jak u firmy specjalizującej się w sprzedaży takich urządzeń.

http://frezarki-warszawa.pl/