Jak wybrać dostawcę rozwiązań CNC?

Data dodania: 04.02.2019


Lista producentów nowoczesnych rozwiązań CNC nie jest długa, jednak wybranie tego jednego konkretnego dostawcy może nie być łatwe. Kierowanie się samym czynnikiem cenowym i finansowym przedsięwzięcia czy inwestycji może być podejściem zbyt krótkowzrocznym z uwagi na fakt, że maszyny CNC Poznań to bardzo zaawansowane mechanizmy – w dużym stopniu zautomatyzowane i skomputeryzowane.

Oszczędniejsze wersje tych samych stanowisk do obrabiania surowców i materiałów środkami mechanicznymi mogą oczywiście przysłużyć się linii produkcyjnej czy zakładowi pracy przez długie lata, ale bardzo często wraz z wyższą ceną oczekiwać można zastosowania lepszych materiałów przez producenta czy propozycji korzystniejszych warunków serwisu albo napraw gwarancyjnych.

Korzyści z tytułu jednego dostawcy

Wybór dostawcy jest także bardzo ważny z jeszcze jednego względu – frezarki Gdynia od tego samego producenta, który projektuje również tokarki i stanowiska CNC z piłami formatowymi itd. tworzą doskonałe środowisko pracy gdyż są ze sobą najbardziej kompatybilne. Firma oferująca takie rozwiązania często proponuje także dodatkowe akcesoria jak odpylacze do trocin, które uzupełniają warsztat lub stanowisko pracy przy obrabiarce drewna.

Dzięki temu możliwe jest skompletowanie stopniowo, krok po kroku, na drodze modernizacji i inwestycji w zaplecze technologiczne, całkiem pokaźnego i prawie automatycznie działającego zakładu produkcyjnego. Sięganie po rozwiązania stale tego samego zaufanego producenta pozwala na uzyskanie w pełni optymalnej konfiguracji stanowiska pracy dla pojedynczego pracownika jak i połączenie pojedynczych elementów składniowych produkcji w jeden zautomatyzowany, centralnie zarządzany system produkcji.

Przygotowanie pracownika do obsługi

Nie wszystkie firmy sprzedające nowoczesne i jednak dość zaawansowane technologicznie maszyny CNC Poznań wprowadzają do swojej oferty usługę dodatkowych poszerzonych warsztatów i szkoleń dla pracowników. W przypadku najbardziej postępowych zakładów pracy oczywiście możliwe jest zorganizowanie szkolenia we własnym zakresie, jednak w przypadku mniejszych firm rozwijających się wolniej własnym nakładem pracy, zakup tak nowoczesnego sprzętu bez jednoczesnego pakietu szkoleniowego byłby wielkim błędem.

Dlatego też w wyborze swojego producenta i dostawcy warto kierować się takimi argumentami dodatkowymi jak dostępność szkolenia praktycznego i warsztatów dla pracowników klienta. Takie szkolenia mają kolosalne znaczenie nie tylko z punktu widzenia możliwości natychmiastowego przystąpienia do produkcji następnego dnia po oficjalnym oddaniu nowego stanowiska czy maszyny CNC Poznań do użytkowania.

Również ze względów bezpieczeństwa, przejście wszystkich możliwych wariantów działania takiej maszyny zarówno w odsłonie praktycznej jak i teoretycznej, z pracownikami desygnowanymi później do obsługi danego stanowiska pracy bądź linii produkcyjnej, ma kolosalne znaczenie. Na szczęście profesjonalni producenci, którym zależy na prawidłowym obsługiwaniu ich własnego sprzętu, zawsze wraz ze sprzedażą urządzeń proponują również takie pakiety szkoleniowe.