Producent maszyn do obróbki drewna podpowiada, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu frezarki!

Data dodania: 27.02.2018


Jeżeli jesteś osobą, której hobbystyczna obróbka drewna sprawia dużo przyjemności, a do tego lubisz majsterkować i wiele domowych przedmiotów wykonujesz własnoręcznie – dobrym pomysłem dla ciebie będzie inwestycja w nową lub używaną (ale koniecznie sprawną!) frezarkę do drewna. Pomyśl tylko o tym – to nowe źródło możliwości dla twojego fachu. Dzięki takiemu urządzeniu możesz z łatwością obrabiać na przykład blaty stołów lub ich krawędzie, krzesła, a także meble. Ten sprzęt umożliwi ci również wykonanie ozdobnych elementów dekoracyjnych, które wymagają dużej precyzji – mogą to być karnisze, wieszaki lub półki. To rzeczy, które znajdą miejsce w każdym domu, dlatego będą doskonałym upominkiem na różne okazje. Na pewno wiesz już co mógłbyś wytworzyć za pomocą frezarki do drewna – teraz jedynym twoim problemem będzie kwestia wyboru najlepszego jakościowo sprzętu. Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas tego ważnego wydarzenia,  jakim jest zakup frezarki? Podpowiemy ci co jest najważniejsze w tym sprzęcie.

Producent maszyn do obróbki drewna podpowiada, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu frezarki! Producent maszyn do obróbki drewna podpowiada, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu frezarki!

Przede wszystkim warto zastanowić się nad typem frezarki, który będzie dla ciebie najodpowiedniejszy. Jeśli chodzi o najbardziej popularne modele obrabiarek do drewna, są to frezarki z wrzecionem umiejscowionym nad stołem roboczym. Jeżeli wybierzesz narzędzie tego typu, możesz liczyć na wygodę użytkowania i prostotę obsługi – dodatkowo są one względnie bezpiecznym rozwiązaniem. Dzieje się tak, ponieważ operator ma na widoku wrzeciono, dlatego ciężej o wypadek przy pracy. Na rynku możemy również znaleźć frezarki do drewna z wrzecionem zlokalizowanym pod stołem roboczym lub na jego wysokości. Te pierwsze będą zdecydowanie trudniejsze w obsłudze, dlatego korzystają z nich osoby z dużym doświadczeniem w tego typu pracy. Przy zastosowaniach amatorskich i domowych zdecydowanie lepiej sprawdzi się pierwszy omówiony przez nas typ frezarki.

Jaka frezarka do drewna będzie najlepsza?

Inną ważną kwestią przy wyborze odpowiedniej dla nas frezarki do drewna jest moc urządzenia, oraz największa możliwa moc obrotowa. Jeżeli zajmujesz się obróbką drewna, czyli materiału o większej miękkości niż na przykład metal – nie musisz kupować maszyny o wielkiej mocy, aby osiągać zadowalające efekty pracy. W przydomowych stolarniach często wykorzystuje się frezarki wyposażone w przekładnie – to wyklucza potrzebę kupna maszyny z dużą mocą. Naszym zdaniem około 700W powinno ze spokojem wystarczyć, jeżeli planujesz wykonywać rowki, frezować krawędzie lub połączenia. To nie koniec – na efektywność pracy frezarki wpływa również prędkość obrotowa. Im większa ilość obrotów na minutę, tym gładszy frez możemy uzyskać na obrabianym materiale.

Maszyny stolarskie

Schody Szczecin